Metal – Coin

| Machine Model | Lumos |
| Laser Power | 3W |
| Laser Type | IR Laser |
| Processing Mode | Laser Flat |
| Processing Type | Line engrave |
| Power | 100% |
| Speed | 2mm/s |
| Pass | 10 |
| Line Density | 100 |

| Machine Model | Lumos |
| Laser Power | 3W |
| Laser Type | IR Laser |
| Processing Mode | Laser Flat |
| Processing Type | Line engrave |
| Power | 100% |
| Speed | 2mm/s |
| Pass | 10 |
| Line Density | 100 |